Şehzade Yüzüğü Yelek Örneği Yapılışı

Sevgili hanımlar bayan yelek örneği olarak çok hoş ve de çok kolay şehzade yüzüğü örgü modeli yapımını paylaşıyorum sizlerle.

Alttaki yelek resminde gördüğünüz gibi dilerseniz bu modelin arasına ara örnek koyabilirsiniz ya da bu haliyle örebilirsiniz. Ara örnek olarak ajur da çok güzel olur.

Ben modeli genel olarak anlattım, Beyler için atkı, bere, süveter, hırka tarzı örgülere, çocuk örgülerine, kısaca her türlü örgüye uygun basit bir model bu. Acemiler de rahatlıkla yapabilirler.

Yapılışı:

Örnek 8 ilmek üzerine kuruluyor. 1 İlmek ara ilmeği var. Tabi sizler ara örnek koyarsanız ona göre ilmek sayısını ayarlarsınız. 1. Sıra da kenar ilmeğinden sonra 1 ters, 8 düz, 1 ters, 8 düz şeklinde ilk sıra örülüyor.

4 Sıra boyunca işlem yapmadan tersler ters, düzler düz örülmeye devam ediliyor. Arka sıra da 1 düz örüp bir dola, 1 ters, 1 dola, 1 ters şeklinde örnek konucak kısımlar örülüyor.

Ön sıra da ise dolanan ilmekler açılıp düz ilmekler genişletilmiş oluyor. Soldaki 4 düz sağdaki 4 düz ilmeğin içinden geçiriliyor. Bu şekilde örnek kurulmuş oluyor.  Tekrar 4 sıra örüp arka sırada ilmek dolama, ön sırada ilmekleri içinden geçirme işlemleri tekrarlanıyor. Video da gösterdim izleyince gayet net anlarsınız.

sehzade-yuzugu-yelek-ornegi-yapilisi sehzade-yuzugu-yelek-ornegi-yapilisi-1

Şehzade Yüzüğü Yelek Örneği Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.