Sevgiliye Özel Örgü Eldiven Modeli Yapılışı

Sevgililer gününüz yaklaştığı şu günlerde, sevgilisine özel bir hediye vermek isteyen tüm sevenlere güzel bir sevgililer günü hediyesi önerim var. Sevgiliniyle el ele gezerken ikinizinde elini üşütmeyecek sıcacık tutacak, örgü sevgili eldiven modeli ve yapılışını hem resimli hem anlatımlı olarak yayınlıyorum.Eminim değişik bir sevgililer günü hediyesi arayanların ilgisini çekecektir bu örgü sevgili eldiven modeli.

Sevgiliye Örgü Eldiven Modeli Yapılışı

Sevgili eldivenine 6 numaralı şiş ile 16 ilmek başlıyoruz. 2 ters 2 düz lastik yapıyoruz, 10 sıra olana kadar devam ediyoruz. Daha sonra 4 sıra düz örgü örüp bu paeçayı şişte bekletiyor ve aynısından 1 tane daha yapıyoruz. 2 parça birleştirilip örgüye devam edilir. Bu şekilde 4 sıra örülür. Daha sonra ortadaki 2 ilmek ayrılır ve kesmeye başlanılır, yani 14 ilmek ör 15 ve 16 ilmekleri beraber ör, 17 ve 18 ilmeğide beraber ör şeklinde sadece örgünün ön yüzünden kesme işlemi yapılır. Bu şekilde toplamda 20 ilmek kalana kadar devam edilir. Bu aşamadan sonra yine sadece örgünün ön yüzünde her iki kenardan 1 ilmek kesilerek devam edilir. Sonunda 4 ilmek kalana kadar bu işlem yapılır ve örgü kapatılır. Aynı ölçülerle ikinci parçada örülür ve dikilir. İyi günlerde kullanmanız dileği ile…

sevgililer-gunune-ozel-sevgili-eldiveni-modeli

sevgili-eldiveni-nasil-orulur

sevgili-eldeven-modeli-yapilisi

sevgiliye-orgu-eldeven-modeli-yapimi

sevgililler-gunu-hediyesi-eldiven-modeli
en-guzel-sevgililer-gunu-hediyesi-eldiven-modeli orgu-eldiven-orulusu

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Sevgiliye Özel Örgü Eldiven Modeli Yapılışı

  1. Örgü sevgili eldiven modlini beğenmenize sevindim.siz örün elinizin altında bulunsun. bir gün gelir lazım olur. hazırda bulunsun.

  2. örgü eldiven modeliniz çok değişik bir model olmuş. ilk kez böyle eldiven modeli gördüm. sevgililerin işine yarayacaktır kesin. benim ihtiyacım yok şu an bu tür eldivenlere ama olduğunda kesin bu sevgili eldiven modelinden öreceğim.

YORUM FORMU

Your email address will not be published.