Şirin Kız Çocuklarına Örgü Süveter Ve Etek Takımı

Kız çocuklarının bizim ördüğümüz örgüleri giyip bu resimdeki gibi şirin bir görüntü vermeleri bizleri ne kadar mutlu eder değilmi? Sevgili anneler..

Sİzlerde kız çocuklarınıza güzel örgü etek ve süveter örmek isterseniz örneğimizi ve yapılışını dikkatle inceleyin.

Malzeme: şekerim batik
Renk no: 2131  – 3  yumak,
Şiş no:   3,5
Tığ no:  –
Örgü şekli:  düz örgü,  ters örgü, pirinç  örgü, lastik örgü

Kız Çocuklar İçin Örgü Süveter ve Etek Takımı Modeli

YAPILIŞI
SÜVETER: 96 ilmekle 1 ilmek düz / 1 ilmek ters pirinç örgü başlanır. 19 cm sonra son sırada 2 ilmekte bir kesme yaparak büzülür ve daha sonraki sırada ilmekler kapatılır. kol askısı için önce şişe 22 ilmek takılır. ön parçanın büzgülü kenarından ilmek alınır. 45 ilmek. diğer kol askısı için 22 ilmek daha takılır. 16 sıra 1 ilmek düz / 1 ilmek ters lastık örülür. ve ilmekler kesilir. ön ve arka parçalar etek kısmının 7 cm lik kenarlarından dikilir. askılar dikilir.

ETEK: 73 ilmekle 1 ilmek düz / 1 ilmek ters pirinç örgü başlanır. 100 cm örüp ilmekler kapatılır. uzun kenarın orta kısmında 60 cm lik bölüme şiş takıp 10 sıra 1 ilmek düz / 1 ilmek ters lastik örülür. 1 sıra tamamı ters örülür ve gene 10 1 ilmek düz / 1 ilmek ters lastik örülür. kalan 20 cm lik kenarlar üst üste gelerek dikilir. bel lastiği içe kıvrılarak bastırılır. içinden lastik geçer.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.