Şişle 1 Saatte Örülen Ajurlu Kolay Patik Yapılışı
Sevgili hanımlar Bu kez yine çok çok kolay 1 saatte örülen ajurlu şiş örgüsü patik yapımını paylaşıyorum.

Çeyizlik patik olarakta örülebilecek güzellikle hoş bir moedeli olan patiğin yapımını videolu ve yazılı olarak paylaştım, keyifli örmeler.

Yazılı Tarif

Önce orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş hazırlayın. Sonra 41 ilmeği şişe takıp ilmekleri düz örmeye başlayın. 20 ilmeği düz örüp tam ortada kalan ilmeği örmeden önce bir dolayıp artırma yapın. Sonra bir düz ilmek örüp tekrar bir dolayıp ikinci kez artırma yapın. Arka yüzde bütün ilmekleri tekrar düz örüp hiç artırma yapmayın.

Artırmalar sadece ön yüzde yapılacak. Bu şekilde 5 sıra haroşa örün. Sonra ilmekleri ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün. Arka tarafta ters sırası 5 tane olunca modeli arkadan uyguluyoruz. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartın ve sonra bu iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin.

Örgüyü ön yüzde aynı şekilde örün. Kenar ilmeğini alıp ikinci ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp bu iki ilmeği birlikte kesin. Tekrar arka yüze geçince birlikte örülen iki ilmeğin ilkini düz örüp ikincisini örmeden atlayın. Bu şekilde 5 tane model olunca patiği bitirin.

Şişle 1 Saatte Örülen Ajurlu Kolay Patik Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.