Süpürgeler Gelin Yeleği Detaylı Videolu Tarif

Sevgili hanımlar bugün sizlere şiş örgüsü süpürgeler gelin yeleği yapımını yayınlıyorum.

Örneğiyle görüntüsüyle çok şık ve gösterişli bu güzel yeleği gelin adayları için çeyizlik olarak ya da kendiniz giymek için örebilirsiniz.

Yapılışı gayet kolay ve hızlı üreyen bu modelin yapılışını Şerife hanım hem detaylı videolu olarak hem de yazılı tarifle anlatmış.

Gelin yeleğimiz 40-42 beden içindir. Orta kalınlıkta bir ip ve 3 numara şiş ile örülmüştür. Model 17 ilmekle örülüyor ve aralarda 4 ilmek haroşa var. Toplamda 21 ilmek ve katları olarak hesaplanıyor. Yeleğin ön kısmı 4 model 84 ilmek +lastik için 10 ilmek ve kenar ilmeği ile birlikte 95 ilmekle başlanacak. Arka parça ise 7 model birer tane kenar ilmeği ile birlikte 145 ilmek olarak başlanacak. Model lastik istemeyen bir model olduğu için hemen model kuruluyor. Lastik koymayacağınız örgülerde bir numara kalın şişe veya çift şişe ilmekleri takın. Kenar ilmeğinden sonra bir dola bir düz ilmeği yanındaki ilmekle kes iki ters düz ilmeği yanındaki ilmekle kes iki ters düz ilmeği yanındaki ilmekle kes iki ters düz ilmeği yanındaki ilmekle kes iki ters ve son düz ilmeği örüp bir dola ve 4 ilmek haroşa olarak ör. Sonraki ön sırada bir düz ör bir dola düz ilmeği yanındaki ilmekle kes bir ters düz ilmeği yanındaki ilmekle kes bir ters düz ilmeği yanındaki ilmekle kes bir ters düz ilmeği yanındaki ilmekle kes bir ters ve son ilmeği düz ör şeklinde devam edin. Bundan sonrasında kesme işlemli yapmadan bir dola 9 ilmeği bir düz bir ters şeklinde ör. Artırma sırası 5 olunca altıncı artırmanın yapıldığı sırada model bitiyor. Bir dola düz ilmekleri yanındakilerle birlikte kes şeklinde ör.

supurgeler-gelin-yelegi-detayli-videolu-tarif supurgeler-gelin-yelegi-detayli-videolu-tarif-1

supurgeler-gelin-yelegi-yaka-ve-koltuk-kesimi-yapimi

Süpürgeler Gelin Yeleği Detaylı Videolu Tarif

Süpürgeler Gelin Yeleği Yaka ve Koltuk Kesimi Yapılışı

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.