Tek Parça Örülen Bebek Yeleği Yapımı Türkçe Videolu Tarif
Bebek yelek modellerimize tek parça örülen çapraz bağlamalı bebek yeleği yapımı ile devam ediyoruz. Bebeklerin tam da hareketlendiği, emeklediği ve yürümeye başladığı zamanlarda belden bağlamsıyla onu sıcak tutacak, önü açılmayacağı içinde hareketlerini kısıtlamayacak güzel bir yelek modeli bu.

Örgüye yeni başlayanların bile kolaylıkla örebileceği, tek parça olması nedeniyle gayet hızlı örülen haraşo örgüsü bebek yelek yapımını resimli ve anlatımlı veriyorum.

Tek parça haraşo bebek yelek modeli yapımı

4 Numara şiş ile bebe yünü ile yapabilirsiniz. Üç ilmek başlanır, iki yandan arttırarak 9 ilmek olana kadar haroşo örülür. 9 cm  ördükten sonra iki yandan 4’er ilmek bırakılıp, ortadaki 1 ilmeğin iki yanından arttırılarak 52 ilmek olana kadar haroşo örmeye devam edilir. Daha sonra örgünün iki tarafında bırakılan 4’er ilmek haroşo arada kalan 48 ilmek 4 sıra düz 4 sıra ters olarak 20 sıra örülür. Baştan 9 ilmek örülür, 14 ilmek kesilip kol yeri açılır. 4 ilmek örülür, 7 ilmek kesilip, kuşak yeri açılır. Kalan ilmekler örülür. Bir sonraki sırada kesilen 4 ve 9 ilmek, şişe ilmek atarak kapatılır. 56 sıra iki yanda 4’er ilmek haroşo ve arada kalan ilmekler 4 sıra düz 4 sıra ters olarak örülür. Baştan 9 ilmek örülür, 14 ilmek kesilip ikinci kol yeri açılır, kalan ilmekler örülüp, sonraki sırada kesilen 14 ilmek şişe ilmek atılıp kol yeri kapatılır. 16 sıra örülüp, iki yanda 4’er ilmek haroşo örülüp haroşoların bittiği yerden kesilerek 9 ilmek kalana kadar örülür. Kalan 9 ilmek 9 cm  örülüp, 3 ilmek kalana kadar iki yandan kesilir. Son 3 ilmek bir alınarak örgü bitirilir.

tek-parcali-kemerli-bebek-yelegi-yapimi

Tek Parçalı Bebek Yeleği Yapımı Türkçe Videosu

belden-baglamali-bebek-yelegi capraz-baglama-bebek-yelek-modeli gecirmeli-bebek-yelek-yapimi tek-parca-orulen-bebek-yelegi

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.