Tığ İşi Gelin Çeyizlerine En Zarif Dantel Örnekleri

Taa geçmişten günümüze modası hiç geçmeyip dönem dönem tekrar popüler hale gelen tığ işi danteller, evlenme hazırlığında olan genç kızlarımızın da çeyizlerinin baş tacıdır halen.

Şu evlerde çok kullanılmasa da çeyiz sandıklarında saklansa da yörelere göre halen yapılıp evlerde kullanılıyor ve çeyizlerde olmassa kızların çeyizi eksik sayılıyor.

Hem nostalji yaşatmak, hem de halen dantel örülen yerler için örnek bulmaya çalışanlara yardımcı olmak adına her türden dantelleri bir araya getirdim.

Oda takımları, salon dantelleri, pike, bohça, havlu kenarı, ara danteli, sehpa, masa, vitrin dantelleri gibi her çeşit danteli galerimizde görebilirsiniz.

Açıkcası çok fazlasıyla emek verilmiş, göz nuru dökülerek tığla örülmüş olan bunca güzel ve zarif örnekleri en azından görmek ve incelemek gerekir diye düşünüyorum.

Herkesin harcı değil bu kadar emek verip örebilmek. Sizleri bilmem ama benim için yapımı çok zor ve zahmetli. Ören eller dert görmesin. Bu zahmete katlanıp bu güzel dantel modellerini bizlere sunan tüm hanımlara teşekkür ederim.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.