Tığ İşi Yazlık Babet Ayakkabı Yapımı

Sevgili hanımlar ev babetleri ve patikler dışında artık dışarıda giyebileceğimiz rahat ve havadar babet ayakkabılarımızı da kendimiz yapabiliyoruz.

Resimli yapılışını yayınladığım tığ işi ayakkabı yapımı için eski spor ayakkabı veya babetlerimizin alt tabanlarına ihtiyacımız var.

İnce şiş veya tığı ocakta kızdırarak delikler açıp örülecek hale getirdikten sonra tığımızı ve ipimizi alıp örmeye başlıyoruz.

Alt tabana bir sıra tığla batarak dolanıp alt zeminini hazırlamış oluyoruz. Daha sonra üzerinden bir kez daha tığ dolgu yaprak geçiyoruz ve burun kısmını örerek devam ediyoruz.

zaten resimler gayet detaylı anlatıyor yapımını rahatlıkla sizlerde bu tarz güzel tığ işi babet ayakkabılar örebilirsiniz.

tigla-babet-ayakkabi-yapilisi tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-1 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-2 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-3 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-4 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-5 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-6 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-7 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-8 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-9 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-10 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-11 tigla-babet-ayakkabi-yapilisi-12

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.