Tığla Oyalı File Elbise Yapımı

Yaz günlerinde giyebileceğiniz, farklı renk iple daha güzel bir görüntüye kavuşturabileceğiniz, tığ işi oyalı file elbise modeli ve yapımını yayınlıyoruz.Çok çabuk örülen file elbise modelimiz gayet şık ve kullanışlı bir elbise modeli olacaktır.

Tığla Oyalı File Elbise Yapımı

Malzeme: Serin
Renk No: 2880 (4 yumak)
Tığ No: 3.5
Örgü Şekli: Sık iğne, trabzan, zincir

BÜSTİYER BOLÜMÜ YAPILIŞI: 3.no.lu diyagram uygulanarak 2 adet örülür. Askılar 50’şer cm daha örülüp, bitirilir.

ETEK KISMI: Büstiyer olarak örülen iki motif yanyana getirilir, üzerine 1 no.lu diyagramın ilk 3 sırası 13 cm örülür, 4,sırasından itibaren 17 cm örülür. Etek kısmının genişlemesi için; diyagramdaki A ve B olarak işaretlenen bölümlerin arasına önce; 2 zincir çekilir, 5 sıra örülüp 4’er, 5 sıra örüldükten sonra 6’şar adet zincir çekilerek örgüye devam edilir. Beden boyu büstiyerin alt kısmından itibaren 61 cm olduğunda diyagramdaki A ve B olarak işaretli kısım uygulanır, aralarına 4’er zincir çekilir. Toplam 8 cm örülüp, bitirilir.

OYA YAPILIŞI: Yaka etrafına ve askıların etrafına; alt sırada bulunan zincirin içine 1 sık iğne yapılır, yanındaki zincire geçilir, aynı yere batılarak 5 adet trabzan yapılır, 3 zincir çekilir, aynı yere batılarak sık iğne yapılır, yanındaki zincire geçilir, aynı yere batıiarak 5 adet trabzan yapılır, 3 zincir çekilir, aynı yere batılarak sık iğne yapılır…şeklinde oya yapılır.

tig-isi-file-elbise-modeli-yapimi

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.