Tığla Yapılan Yeni Bebek Elbise Modeli Yapılışı 2013

Kız bebek sahibi anneler, minik kızları için süslü püslü elbiseler, bebek giysileri örmeye bayılırlar. Hele de bu ördükleri örgüleri bebekleriniz üzerine giydirdiklerinde değmeyin keyiflerine. Bende bir kız annesi olarak aynı duyguları yaşamıştım. Artık torunlarımda yaşarım herhalde bu duyguları.  Tüm anneler gibi bende nerde bir kız bebek görsem süslü püslü giyimine keyif alarak bakarım. Kız bebekleri süsüne az da katkım olması açısından, çok şirin tığ işi beyaz ve fıstık yeşili renginde örülmüş bebek elbise örneği ve yapılışını yayınlıyorum. Kış veya yaz aylarında giyebilecek askılı içine giydireceğiniz bir badiyle  şık bir takım olacak örgü bebek elbise modelimiz sizlerle.

Malzemeler:

2 adet yeşil örgü ipi

1 adet beyaz örgü ipi

Yapılışı:

İlk olarak 200 adet zincir çekip üzerine 100 adet kutucuk yapıyoruz.11 sıra kutucuk işledikten sonra elbisemize dolgu ve yuva yapıyoruz.10 sırada böyle işledikten sonra bitme aşamasında yeşil iple dolgu yapıp örgümüzü bitiriyoruz.Sonra elbisemizin kutucuk kısmının üzerine kıyafetimizin yaprak kısımlarını yapıyoruz.Askılarınıda işledikten sonra kullanım aşamasına getiriyoruz.

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Tığla Yapılan Yeni Bebek Elbise Modeli Yapılışı 2013

  1. Hatice hanım bebek elbise modeli resimde gayet net görülüyor, anlatım olmadan sadece resime bakarak yapılabilecek kolaylıkta bir elbise modeli bu. Siz örmeyi bir deneyin hele, eminim heme çıkartırsınız örneği

YORUM FORMU

Your email address will not be published.