Türkçe Videolu Çocuklar İçin Tilki Atkı Yapımı

Sevgili hanımlar bugün sizlere çocukların çok seveceği şirin mi şirin tilki atkı örneğinin videolu yapımını paylaşıyorum.

Malum çocuklar bu tarz atkıları çok severler ve severek takarlar. Hem de hayvanları tanıma aşamasında küçük çocuklar için katkısı olur.

Yapımı için iki renk ip  bir adet düğme ve şişe ihtiyacınız olacak. 3 ilmekle başlayarak örgünün iki tarafından artırın. 40 ilmek olunca aynı şekilde eksiltin ve 3 ilmeğe düşürüp bitirin. Bu kısmını beyaz renkli ip ile örmeniz lazım. Daha sonra örülen bu parçanın tam orta kısmında mavi renk ip ile ilmek takarak istediğiniz uzunlukta örün. Daha sonra üç ilmekte bir kere bir ilmek kesin ve ilmekleri iki düz iki ters şeklinde lastik olarak örün. Lastiğin bitiminde tekrar ilmekleri aynı sayıya getirin ve haroşa örün. Sonra beyaz ipe geçin ve ilmekleri eksilterek bitirin. Kulak kısmını da örün göz ve burun kısmını ister işleyin ister düğme ile süsleyin.

Tilki Atkı Yapımı Videosu

cocuklar-icin-tilki-atki-yapimi

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Türkçe Videolu Çocuklar İçin Tilki Atkı Yapımı

  1. Sizin de dediğiniz gibi model amaçlı koymuşuz. Bu sitede bulunan binlerce örgünün açıklamasını yapmaya kalksak ömür yetmezdi.

YORUM FORMU

Your email address will not be published.