Türkçe Videolu Sonsuz Burgular Örgü Modeli Detaylı Tarifi

Sevgili hanımlar bugün sizlere herkes için örülecek her türden örgüye uygun ve şık sonsuz burgular örgü modelinin Sevgi hanımın detaylı tarifiyle Türkçe videolu yapımını yayınlıyorum.

Kullanılan Malzemeler

İnce burgulu yün
3 Numara şiş
Nasıl Yapılır?

16 ve katlarını sayı olarak belirleye biliriz.

1 SIRA.6 haroşa bu düz ilmekler hep düz örülerek haroşa olarak devam edecek 4 ters 12 haroşa 4 ters 12 haroşa 4 ters şeklinde örneğimizi koymaya devam edelim.

2.SIRA.Örgümüzün tersinde sıra başına kadar düz olarak örelim.

3.SIRA.6 haroşa 4 ters 12 haroşa 4 ters

4.SIRA.Örgümüzün tersinde sıra başına kadar düz olarak örelim.

5.SIRA.5 haroşa 1 ilmeğimizi 2 ters ile yer değiştirip sola yatacak şekilde burgu yapalım , 2 ters ilmeğimiz den sonraki düz ilmeğide 2 ters ilmeğimiz ile yer değişip sağa burgu yapalım ve düz örelim 10 haroşa.

6.SIRA.Örgümüzün tersinde 10 haroşa 2 düz 2 ters 10 haroşa 2 düz 2 ters 2 düz 10 haroşa örerek devam edelim.

7.SIRA. İlmekleri geldiği gibi örelim tersi ters düzüdüz haroşayı haroşa.

8.SIRA.Örgümüzün tersinde 10 haroşa 2 düz 2 ters 10 haroşa 2 düz 2 ters 2 düz 10 haroşa örerek devam edelim.

9 .SIRA.4 haroşa 1 ilmeğimizi 2 ters ile yer değiştirip sola yatacak şekilde burgu yapalım 2 ters 3 düz soldan 1 ilmeği 2 tersin üstünden öne alalım ve sağa burgu yapalım düz olarak örelim 2 ters 8 haroşa örelim.

3 Sıra tersi ters düzü düz ve haroşayı örerek devam edelim.

.13.SIRA.3 haroşa 1 ilmeğimizi 2 ters ile yer değiştirip sola yatacak şekilde burgu yapalım 2 ters 5 düz soldan 1 ilmeği 2 tersin üstünden öne alalım ve sağa burgu yapalım düz olarak örelim 2 ters 6 haroşa örelim.

3 Sıra tersi ters düzü düz ve haroşayı örerek devam edelim.

17 SIRA. 4 haroşa 1 ilmeğimizi 2 ters ile yer değiştirip sola yatacak şekilde burgu yapalım 2 ters 3 düz soldan 1 ilmeği 2 tersin üstünden öne alalım ve sağa burgu yapalım düz olarak örelim 2 ters 8 haroşa örelim.

3 Sıra tersi ters düzü düz ve haroşayı örerek devam edelim.

Hem sağdan hem soldan her 2 taraftada 4 burgu olacak ve 4 sıra ilmekleri geldiği gibi örelim.

21.SIRA.Bu sıramızda burgumuzu yapalım haroşalarımızı örelim ve aradaki 2 ters 8 düz bu 8 düzü sola yatacak şekilde 4 er olarak burgu yapalım ve 2 ters 4 haroşa örerek devam edelim.

4 Sıra ilmekleri geldiği gibi örelim tersi ters düzü düz haroşayı haroşa olarak örelim.

25.SIRA.Bu sıramızda burgularımızın yeri değişecek başta haroşada düze çevirmiştik şimdi düzden haroşaya çevireceğiz.2 haroşa düz ilmekten ilk ilmeği 2 tersin üstünden sağa aktaralım ve haroşa örelim 2 ters 6 düz 1 düzü 2 tersin üstünden atarak sola buralım ve 2 ters 6 haroşa örelim.

3 Sıra tersi ters düzü düz ve haroşayı örerek devam edelim.

29.SIRA.Bu sıramızda.3 haroşa düz ilmekten ilk ilmeği 2 tersin üstünden sağa aktaralım ve haroşa örelim 2 ters 4 düz 1 düzü 2 tersin üstünden atarak sola buralım ve 2 ters 8 haroşa örelim.

3 Sıra tersi ters düzü düz ve haroşayı örerek devam edelim.

33.SIRA.Bu sıramızda.4 haroşa düz ilmekten ilk ilmeği 2 tersin üstünden sağa aktaralım ve haroşa örelim 2 ters 2 düz 1 düzü 2 tersin üstünden atarak sola buralım ve 2 ters 10 haroşa örelim.

3 Sıra tersi ters düzü düz ve haroşayı örerek devam edelim.

37.SIRA.Bu sıramızda.5 haroşa düz ilmekten ilk ilmeği 2 tersin üstünden sağa aktaralım ve haroşa örelim 2 ters 1 düzü 2 tersin üstünden atarak sola buralım ve 2 ters 12 haroşa örelim.

3 Sıra tersi ters düzü düz ve haroşayı örerek devam edelim.

Sonsuz Burgular Örgü Modeli Yapımı Videosu

sonsuz-burgular-orgu-modeli-yapimi

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.