Videolu Fıstıklı Krokodil Tığ İşi Şal ve Yelek Örgü Modeli Yapımı

Sevgili hanımlar Bu gece son olarak sizlere tığ işi krokodil şal ve yelek örneğinin Sevgi hanımın anlatımı ile Türkçe videolu detaylı tarifini yayınlıyorum.

Bebek battaniyesi, kışlık şal ve kışlık tığ işi yelek örülebilir bu örnekle ama biraz fazla ip harcatır.

Kullanılan malzemeler

Bebe yünü
4 Numara tığ
Nasıl Yapılır

Ölçünüze göre zincir atın.

1.SIRA. Yuvalarımızı hazırlamaya başlayalım,4 zincir geriye batalım ve 2li tırabzan yapalım 3 zincir aynı yuvaya batalım 2li tırabzan yapalım 2 zincir çekelim 3 zincir atla ve sık iğne ile batlım.

2.SIRA.Geriye dönelim başa 3 zincir çekelim hazırladığımız ve gibi olan yuvaya bacak kısmına 5 fıstık dolduralım ve 5 seferde 2 sini bir 2 sini bir çekerek başa çıkalım, yuvanın baş tarafına 2 li 3 adet tırabzan yapalım 1 zincir 2 li 3 adet tırabzan be aşağı doğru bacağına 5 defa çekerek fıstık yapalım ve geriye doğru 2sini bir 2 sini bir yaparak 6 seferde ilmekleri çekelim, sık iğnenin içine 1 adet 2 li tırabzan yapalım.

3.SIRA.5 zincirle dönelim ve aynı yere batarak 2 li tırabzan yapalım,2 zincir krokodilimizin ortasına batalım sık iğne yapalım 2 zincir trabzanın üstüne yuva için 2 li tırabzan 3 zincir 2 li tırabzan bu şekilde yuvalarımızı hazırlayalım.

4.SIRA.Bu sıramızda krokodili yarım yaparak başlayacağız 3 zincir çekerek dönelim ve 3 tane 2 li tırabzan yapalım ve aşağı doğru bacağa 5 sefer fıstık çekelim ve 6 seferde 2 sini bir 2 sini bir çekerek bitirelim ve sık iğnenin üstüne 1 adet 2 li tırabzan yapalım.

.yuvaya bacak kısmına 5 fıstık dolduralım ve 5 seferde 2 sini bir 2 sini bir çekerek başa çıkalım, yuvanın baş tarafına 2 li 3 adet tırabzan yapalım 1 zincir 2 li 3 adet tırabzan be aşağı doğru bacağına 5 defa çekerek fıstık yapalım ve geriye doğru 2sini bir 2 sini bir yaparak 6 seferde ilmekleri çekelim, sık iğnenin içine 1 adet 2 li tırabzan yapalım. Yarım krokodille bitecek .

bir sırada tam krokodille başlarken diğer sırada yarım krokodille başlanacak.

Fıstıklı Krokodil Tığ İşi Şal ve Yelek Örgü Modeli Yapımı Videosu

fistikli-krokodil-tig-isi-sal-ve-yelek-orgu-modeli-yapimi

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.