Wayuu Çanta Modelleri Ve Yapım Aşamaları

Sevgili hanımlar bugün sizlere benimde daha önce pek rastlamadığım tığ işi örgü wayuu çanta modellerini yayınlıyorum.

Tığla sık iğne tekniğiyle yapılan bu çantalar sağlam ve çok kullanışlı görünüyor. Tabi farklı etnik desenlerle örülmesi de bir ayrı güzellik katıyor.

Ben bu wayuu çantalarla Emine Aygün hanım sayesinde tanıştım.Kendisi bu güzel çantaları örüyor ve satışını yapıyor. Sipariş üzerine de örüyor ördürmek isteyenler kendisine ipin hayal yolculuğu instagram adresinden ve face üzerinden ulaşabilirler.

Emine hanım ayrıca bu çantalarla ilgili ATV’de gün ortası programına katılmış  ve wayuu çantaların yapımı hakkında bilgiler vermiş.

Bende sizlerin bu çantalarla ilgili fikir edinebilmesi açısından Emine hanımın röpörtaj videosunu, Wayuu çanta yapımı ile ilgili kısa bir video ve bu güzel çantaların görsel olarak bitmiş hali ve yapım aşamasındaki hallerinden örnekleri yazıya ekledim.

Wayuuu Çanta Örülüşü

Wayuu çantalar sık iğne tekniği ile örülüyor. Sık iğneyi zincir çekip halka oluşturduktan sonra veya sihirli halka oluşturduktan sonra tığa ilmek atmadan halka içine batıyoruz. Tığda 2 ilmek oluyor. Daha sonra tığa ilmek alıp bu iki ilmeği birlikte örüyoruz. Bu şekilde ilk sık iğnemizi oluşturmuş oluyoruz. Öreceğimiz modelin sayısına göre ve renk değişimlerine göre sık iğneyi yapıyoruz.

Wayuu Çanta Yapımı  Kısa Videosu

İpin Hayal Yolculuğu Emine Aygün ATV Röpörtajı

Sosyal Paylaşım

1 Comment on Wayuu Çanta Modelleri Ve Yapım Aşamaları

YORUM FORMU

Your email address will not be published.