Yelpaze Örnekli Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı

Sevgili hanımlar Giyene çok yakışacağını düşündüğüm çok güzel bir örgü hırka modeli ile örnek vermeye devam ediyorum. Tığ ile örülen yelpaze modelli örgü hırka örneği ve yapımı sizlerle..

malzemeler:
İp: 250 gr
Tığ: 1 numara
Beden: 38
YAPILIŞI: Hırkanın önlerine ve arkasına yakadan başlayın. Yelpazeli örnek ile devam ederken kolu reglan yapmak için arkada her iki taraftan önde ise bir taraftan artırarak örün. Kol altına gelince etek ucuna doğru hafif evaze olması için yanlardan artırarak 4-5 cm’lik bolluk verin. Kollara da üst kısmından başlayın. 16 em zincir çekip reglan olacak şekilde her iki yandan artırarak örnekle devam edin. Ön arka ve kolları dikin. Hırkanın ön ortası ve yaka çevresine 1 sıra dolgu 3 sıra trabzan ve 2 sıra dolgu yaparak tamamlayınız.

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Yelpaze Örnekli Tığ İşi Örgü Hırka Yapımı

  1. sebine hanım tabiki örgülerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.siteye üye olmuşsunuz gördüm. fakat isim ve mail rusyalı olduğunuzu gösteriyor. Ben sizin sitede yazar olmak amacıyla üye olduğunuzu bilmediğimden, sadece öylesine üye olan veya siteye kendi sitesinin linkini eklemeye çalışan biri zannederek üyeliğinizi sildim. siz tekrar siteye üye olun. ben size yazarlık görevi vereyim. örgülerinizi bizimle paylaşın sevgiler…

  2. horguler co gozeldi mende toxuyuram isderdimki horgulerimi sizinle paylawim

YORUM FORMU

Your email address will not be published.