Yeni Keçe İle Çiçek Broş Yapımı Resimli

Sevgili hanımlar keçeden yapılmış yakanızı süsleyecek güzel bir keçe broş modeli ve resimli anlatımlı olarak yapılışını görmeye ne dersiniz?

Keçe ile uğraşanlar yada uğraşacak olanlar için güzel bir proje. Elinizdeki keçeleri bu proje ile değerlendirebilirsiniz.

Gerekli malzemeler
* Renkli keçeler
* makas
* silikon tabancası
* renkli taş düğme yada düğme
* broş iğnesi
* karton

Aşağıdaki gibi keçe kumaşlardan biraz edinin.

Aşağıdaki gibi 3 değişik boyda şablondan bir örnek kesin ve bu örneğe göre en büyük boydan 16, orta boydan 10 ve en küçük boydan 7 tane olmak üzere toplamda 33 tane keçe parçası kesin. En büyüğünün yaklaşık boyu 5 cm kadar olmalı.

Kestiğiniz keçe parçalarını aşağıdaki gibi silikon tabancasıyla yapıştırınca ve kuruyana kadar bir çubuk yardımıyla baskı uygulayın.

12- 18 cm çapında bir karton daire kesin ve bunun 1-2 cm dışında kalacak şekilde üzerine keçe yapıştırın. Aşağıdaki gibi keçenin dışta kalan kenarlarını kesin ve bunu katlayarak diğer yüze yapıştırın. Dilimli ön yüze yine keçeden 12- 18 cm çapında keçe keserek yapıştırın. Bu işlemde bitince kartonun iki yüzüde keçe kaplanmış olacak.

Keçe kaplı dairenin üzerine sırasıyla önce büyük sonra küçük daha sonra en küçük yaprakları dairesel şekilde yapıştırın.

Daha sonra çiçeğin ortasına güzel bir düğme yapıştırın. Broşun arka yüzüne de bir broş iğnesi yapıştırarak broşunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sosyal Paylaşım

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

YORUM FORMU

Your email address will not be published.