Yumurta Kartonundan Marakas Yapılışı

Küçük çocukların oynaması için, veya ev ödevi olan anasınıfı öğrencileri, birinci sınıf öğrencileri için evde kolayca marakas yapılışını anlatacağız bugün. Herkesin evinde bulunabilecek malzemelerle basit ama gerçekten işe yarayacak, çocuklara hoş vakit geçirtecek müzik aleti yapıyoruz. Okul çağı çocuklarının değişik performans ödevleri oluyor. bir anne olarak bende zaman zaman nasıl bir performans ödevi yapsak diye kafa patlatıyorum. Kolay ama işe yarayacak, çocuğumun ödevinden tam not almasını sağlayacak bir proje ödevi bulmak gerçekten çok zaman alıyor, ve yorucu da oluyor. Bu günden itibaren benimle aynı sıkıntıyıo yaşayanlara biraz da olsa faydalı olabilmek için, çocuklarınızın proje ödevlerine yardımcı olacak, çok ta zor olmayan evde bulunan malzemelerle yapılabilecek müzik aleti gibi farklı yayınlar sunacağım. İlk yayınımız bir müzik aleti olan yumurta kartonundan marakas yapılışı olacak.

Yumurta Kartonundan Marakas Yapılışı

yumurta-kartonundan-marakas-yapilisi

Malzemeler:

Boş yumurta kartonu, bant, makas,fasulye, pirinç , mısır veya kum, renkli ince kağıtlar, tutkal, boya

marakas-nasil-yapilir-resimli

Yumurta kartonunu resimde görüldüğü gibi makasla kesiyoruz.  Altakine pirinç, mısır, veya fasulye koyup üstüne diğer kestiğimiz yumurta kartonunu koyuyoruz.

evde-kolay-marakas-yapimi

muzik-aleti-marakas-yapilisi

Bantla yapıştırıyoruz. üzerine tutkal sürüp, renkli ince kagit kesip yapıştırıyoruz. son olarak renkli boyalarla marakasımızın üzerine şekiller yapıyoruz.

marakas

Sonra da çocuğumuzun eline verip keyifli saatler geçirmesini sağlıyoruz. Yada ödev için yapmışsak okula götürüp güzel bir not almasına yardımcı olmuş oluyoruz. Kolay gelsin.

yumurta-kartonundan-marakas-yapilisi

 

Sosyal Paylaşım

2 Comments on Yumurta Kartonundan Marakas Yapılışı

YORUM FORMU

Your email address will not be published.